Witamy na Akademickich Targach Pracy

Scena główna

17.03 - Dzień pierwszy - inżynierski

Interesuje Cię energia, polityka klimatyczna lub racjonalne wykorzystywanie zasobów środowiska?

Dołącz

Chcesz zdobyć unikalną wiedzę od ekspertów z sektora energetycznego i publicznego oraz doświadczenie zawodowe, dowiedzieć się jak wygląda praca w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, instytucjach podległych i nadzorowanych przez Ministra Klimatu i Środowiska oraz spółkach energetycznych i zyskać perspektywę ciekawej pracy w sektorze klimatyczno-energetycznym?

Zapraszamy do udziału w webinarium o programach stażowych “Energia dla Przyszłości” oraz “Klimat dla Przyszłości” organizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska wspólnie z wybranymi instytucjami.

Podczas warsztatów dowiesz się m.in. jak wygląda rekrutacja, kto może wziąć udział w Programach, jakie wynagrodzenie otrzymują stażyści.

W trakcie webinarium będzie również możliwość porozmawiania z byłymi stażystami.

Porozmawiamy o testowaniu oprogramowania za pomocą wirtualnego środowiska symulującego zachowanie prawdziwego ECU (Elctronic Control Unit), czyli jednostki strerującej samochodu.

Dołącz

Prelegent:

Certyfikowany inżynier testowania z długoletnim stażem –  od 2013 roku pasywne systemy bezpieczeństwa, a od 2019 aktywne systemy wspierające kierowców podczas jazdy. Obecnie kierownik zespołu testów kwalifikacyjnych w dziale aktywnych systemów bezpieczeństwa, odpowiedzialny za zarządzanie zespołem przygotowującym wirtualne ECU dla wszystkich prowadzonych projektów. Prywatnie interesuje się sportami walki, motoryzacją oraz crossfitem.

Serdecznie zapraszamy na wykład pt.”Siemens Industry Software: Digitalizacja zmienia wszystko. Omówienie najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych dla przemysłu (PLM, MOM/MES, Simulations)

Dołącz

Agenda:

Krzysztof Wierzejewski: wstęp: wprowadzenie do firmy. 

Michał Korzeń: ‘Projekt – Okręt podwodny o napędzie atomowym’ 

Opis prezentacji: omówienie wdrożenia rozwiązań Siemens PLM na przykładzie projektu okrętu podwodnego o napędzie atomowym w Wielkiej Brytanii.

Kacper Leszczynski: ‘Rozwiązania MOM na przykładzie branży Automotive’
Opis prezentacji: Omówienie charakteru pracy z systemami MOM. Ogólny zarys systemu; wizualizacja; najważniejsze aspekty pracy. 

Konrad Jarosz: ‘Simcenter STAR-CCM+’
Opis prezentacji: Prezentacja na temat możliwości oprogramowania do symulacji CFD – Simcenter STAR-CCM+ oraz o specyfice pracy jako Application Support Engineer.

Plan prezentacji:

 • Czym nie jest CBN?
 •  Zrozumieć Hoshin Kanr.
 •  Dlaczego warto pamiętać o cyklu PDCA?

Dołącz

Wykład będzie dotyczyć jednego z największych i najciekawszych obiektów kubaturowych zrealizowanych przez PGNiG GAZOPROJEKT S.A. we współpracy z PERN S.A.

Dołącz

Inwestycja była realizowana w latach 2013-2020.  Wykład poprowadzi Krzysztof Razum – Kierownik Pracowni Technologicznej oraz Robert Swarbuła –  Kierownik Projektu.

Dołącz

 • Czym jest ALM ? (5 min)
 1. Wprowadzenie do ALM (Application Lifecycle Management)
 2. Motywacja do wdrożenia  ALM
 3. Klasyczne zarządzanie projektem vs. zarządzanie z wykorzystaniem ALM
 4. ALM w Schaefflerze
 • Podstawowa funkcjonalność ALM na przykładzie programu PTC Integrity (10 min)
 1. Zarządzanie wymaganiami i dokumentacją
 2. Planowanie i nadzorowanie projektu
 3. Zarządzanie plikami z kodami źródłowymi oprogramowania
 4. Raportowanie i prezentacja postępów projektu
 • Zakres wspomagania użytkowników (10 min)
 1. O rolach i wymaganych umiejętnościach zespołu
 2. Przykłady pojawiających się problemów
 3. O ciągłym rozwoju oprogramowania i jego funkcjonalności
 • Omówienie „real case” związanego z dodaniem nowej funkcjonalności (15 min)
 1. Proces Analizy Biznesowej i zbierania wymagań od użytkowników
 2. Projektowanie rozwiązania oraz jego implementacja
 3. Testowanie (automatyczne i manualne) wdrożonych rozwiązań
 4. Dokumentowanie i szkolenie użytkowników z zakresu korzystania z rozszerzonej funkcjonalności oprogramowania.
 • Podsumowanie i pytania (5 min)

Dołącz

Prowadzący: Rafał Sperling – szef działu chłodzenia akumulatorów w samochodach hybrydowych i elektrycznych.

W Ostrowie Wielkopolskim działa Centrum Badań i Rozwoju firmy MAHLE, w którym opracowywane są komponenty termiczne dla samochodów spalinowych i elektrycznych oraz dla infrastruktury ładowania samochodów.

Pracuje tutaj już ponad 400 inżynierów i specjalistów, którzy zajmują się całym procesem powstawania produktu tj. od fazy projektowania/konstrukcji, przez budowanie prototypów, badania w laboratoriach na miejscu, aż po produkcję seryjną. Postaramy się przybliżyć Wam na czym polega praca inżyniera w ostrowskim R&D oraz jakie wyzwania i niespodzianki może spotkać na swojej zawodowej drodze oraz jakie szanse rozwojowe daje praca w globalnej firmie motoryzacyjnej MAHLE.

18.03 - Dzień drugi - IT

Discover career opportunities at Credit Suisse 

Dołącz

During the session you will get an insight into Technical Analyst Graduate program at Credit Suisse, including an overview of a two-year plan of the program, structured trainings, rotations of roles and other various activities.

Our speaker will be Nikita Konovalov, a second year Technical Analyst Graduate program participant at Credit Suisse. He graduated from the Wroclaw University of Science and Technology with a degree in Computer Science. Currently, he is completing his Master’s degree in Economics at the University of Wroclaw and working as a Business Analyst at Credit Suisse.

Dzisiejsza telekomunikacja jest zagadnieniem niezwykle złożonym, a technologia 5G łączy ze sobą sprzęty operatora, oprogramowanie oraz miliony telefonów bądź innych urządzeń użytkowników. Na spotkaniu opowiemy o tym co takiego dzieje się w Laboratoriach 5G Nokii, z jakimi problemami borykają się na co dzień nasi specjaliści oraz dlaczego nazywanie ich „testerami” jest nie do końca poprawne.

Dołącz

Easy concurrency for calculation graphs

Dołącz

Credit Suisse invite you to the world of calculation graphs! Calculation graphs are flexible and popular tools found in various applications – from bleeding edge AI toolsets through UI frameworks and programming language compilers to Excel spreadsheets. During the talk we’d like to show you a practical way of implementing computation graphs that is both elegant and enables high performance. We will also discuss how a specific design makes it possible to change the visible behaviour without any changes to the user-facing API. All of this is possible thanks to the latest versions of .NET framework and F# language.

Powerful and practical, with a dash of advanced type theory – we hope that the palate of this talk will cater to a wide range of tastes. Tune in!

10 Kroków na TurboDołądowanie Twojej Kariery w IT 45 min solidnej dawki wiedzy o tym, jakie kompetencje warto rozwinąć na starcie Twojej kariery w IT! Dowiesz się, w jakie obszary zdecydowanie warto inwestować swój czas i zaangażowanie, aby Twoja kariera była turbo-daleko od przeciętności. Przekonasz się, że na przestrzeni kompetencji technicznych i nietechnicznych, te drugie są niezbędnym elementem zespołów o wysokiej kulturze pracy. Poznasz kluczowe koncepcje, które pozwalają zespołom rozwiązywać konkretne problemy skutecznie i zwinnie. O 10 krokach, które turbo-doładują Twoją karierę w konkurencyjnej branży oprogramowania opowie Piotr Wieczerzak.

Dołącz

Piotr Wieczerzak – Lider Zespołu Software Engineering w Northpass z szerokim backgroundem jako inżynier oprogramowania (C# 4 Life). Fan i propagator zwinnych metodyk pracy, dla którego ludzie i relacje między nimi są zdecydowanie ważniejsze niż procesy i narzędzia. Prywatnie mąż i ojciec dwóch szalonych maluchów, przed którymi wiecznie ratuje świat!

Trzech pracowników Capgemini: Dominka, Szymon i Robert ‍♂‍‍♀‍‍♂‍  podczas spotkania opowie, czym zajmują się na co dzień w oddziale Software Solutions Center. Podczas spotkania zapytamy ich, jakie kompetencje były wymagane, by rozpocząć pracę w IT, za co cenią sobie pracę w Capgemini i jak wyglądał ich proces rekrutacyjny. W czasie wydarzenia będziemy czekać także na pytania od Was 🙂

Dołącz

Zapraszamy na spotkanie, jeśli:

✅ jesteś studentem co najmniej czwartego semestru studiów na kierunkach ścisłych;

✅ jesteś osobą aktywną i samodzielną w działaniu;

✅ potrafisz myśleć analitycznie;

✅ chcesz rozwijać się w branży IT.

Co to jest software testing i dlaczego właściwie testujemy oprogramowanie?

Jakie testy przechodzi aplikacja zanim wejdzie do użytkowania?

Na co zwrócić uwagę już w trakcie tworzenia kodu, by uniknąć późniejszych trudności?

Jak myślą i działają testerzy, którzy weryfikują pracę developera?

Szukasz odpowiedzi?

Dołącz

Tomasz Olszewski, test manager tej globalnej instytucji finansowej podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentuje jak wygląda współpraca testera z innymi zespołami developerskimi i jak radzić sobie z ryzykiem przypisanym do tworzenia software’u.

 VUE3 + Typescript: Podstawy tworzenia aplikacji z wykorzystaniem VUE 3 i języka Typescript.

W trakcie wykładu dowiemy się jak budować aplikację w oparciu o VUE3.

O komunikacji pomiędzy komponentami oraz czym jest reaktywność.

Dołącz

Nowe technologie IT rodzą się i zmieniają szybciej niż w jakiejkolwiek innej branży. Nauka czegoś nowego to zawsze wyzwanie od samego początku – które rozwiązanie wybrać, od którego zacząć? Vue, React czy Angular do frontendu? Python, R czy Scala do analizy danych? Która technologia jest najbardziej popularna a która najlepiej płatna? Dużo zależy od tych wyborów. W HR-ME tworzymy platformę rozwoju kariery która stara się odpowiadać na te pytania. Podczas prelekcji przedstawimy nasz punkt widzenia, na czym chcemy bazować nasze rekomendacje i jakie dane zbieramy. Pokażemy przykładowe metody sprawdzania aktualnych trendów i porównywania technologii.

Dołącz

Piotr Klinke HR-ME pełni rolę CTO, którego głównym zadaniem jest zaprojektowanie algorytmu wyznaczania spersonalizowanej ścieżki kariery oraz algorytmów modelowania językowego bazujących na sztucznej inteligencji. Inżynier Magister Politechniki Gdańskiej, Laureat srebrnej nagrody Design Competition of Audio Engineering Society, autor dwóch zgłoszeń patentowych. Posiada 5 lat doświadczenia w projektowaniu algorytmów przetwarzania mowy, przetwarzania sygnałów cyfrowych oraz przy niskolatencyjnych implementacjach niskopoziomowych w firmie Intel. Rok doświadczenia w pracy z algorytmami dynamicznej analizy obrazu i interfejsami multimodalnymi w Politechnice Gdańskiej w projekcie NCBiR z firmą Samsung.